top of page

Żwirek dla kota

Wybór odpowiedniego żwirku dla naszego kota nie jest łatwą rzeczą, gdyż mamy wiele możliwości a na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żwirków (o rodzajach żwirku opiszę w innym artykule). Oczywiście na początek najlepszy wybór to kontynuacja używania żwirku takiego jaki był w hodowli.

W naszej hodowli kociaki na początku uczą się korzystać z kuwety przy użyciu żwirku Select Ag+ Kitten dla młodych kotów.

 

Jest to 100% organiczna ściółka z włókien sojowych. Ma kształt drobnych wałeczków , które  po kontakcie z wilgocią zamieniają się w miękki podkład i jest on niezwykle delikatny dla wrażliwych kocich łapek. Maluchy są ciekawe świata, nowych zapachów i aby poznać często smakują rzeczy dlatego właśnie stosujemy ten żwirek gdyż jego naturalne, roślinne pochodzenie ściółki gwarantuje bezpieczeństwo kociąt i młodych kotów. Co jest dla nas również na  plus, to to że żwirek został zbogacony o unikatową formułę delikatnego nano srebra, którego aseptyczne działanie sprawia, że bakterie i wirusy są całkowicie neutralizowane. Mamy pewność, że kocia kuweta jest zawsze higienicznie czysta, wolna od mikrobów i pleśni. Dodatkowo nie ma tego nieprzyjemnego zapachu. Żwirek bardzo dobrze się zbryla, co ułatwia usuwanie bryłek z kuwety.

Na pierwsze próby korzystania z kuwety jest naprawdę godny uwagi.

Kolejnym żwirkiem jaki używamy w hodowli dla dorosłych kotów oraz dla kociaków które już doskonale ogarniają korzystanie z kuwety jest żwirek bentonitowy Żwirek Bazyl Ag+ Compact

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to unikatowy żwirek z najwyższej jakości bentonitu (zawartość montmorylonitu powyżej 80%) tak jak dla kociaków również wzbogacony o dobroczynne nano srebro, które jako naturalny antybiotyk ma własności antyseptyczne i dezynfekujące. Jony nano srebra działają permanentnie i zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów.

W tym żwirku mamy możliwość wyboru zapachu bezzapachowego, zapachu świeżego oraz lawendy. Przeważnie w hodowli używamy bezzapachowego ale też mieliśmy lawendowy, zapach był delikatnie wyczuwalny.
Żwirek ten super się zbryla, tworząc łatwe do usunięcia bryłki. Wchłania wilgoć i nieprzyjemną woń, pozostawiając przyjemną świeżość.
Jeśli chodzi o pylenie to troszkę się pyli, jeśli wsypiemy ok 7 cm do kuwety to na łapkach się nie wynosi. Dopiero jak jest już go mniej w kuwecie to zaczyna się przyklejać. Jednak jak do tej pory to jest nasz numer jeden, wcześniej używaliśmy kukurydzianego, który również był fajnym rodzajem żwirku jednak trzeba było go często wymieniać a w żwirku bentonitowym jest możliwość dosypania i kuweta bez czyszczenia u nas wytrzyma 2 tygodnie więc mamy więcej czasu by poświęcić na zabawę z kotami :)

bazyl.png
1.png
2.png
3.png
bottom of page